Потег за респект на турските фудбалери (Видео)

Селекцијата на Турција синоќа во пријателски меч со 3:2 ја совлада Германија на „Олимпискиот стадион“ во Берлин, а пред почетокот на мечот, турските фудбалери направија потег со кој ги воодушевија сите.

Вообичаено, фудбалерите на теренот излегуваат со мали дечиња и девојчиња, кои синоќа се појавија во стандардна опрема во ладната берлинска ноќ.

Турските репрезентативци приметија на дечињата им е ладно, па веднаш ги соблекоа своите тренерки и им ги прекрија дечињата со нив.

 

- Оглас -

Најнови вести