Познат распоредот во кошаркарското првенство: Вечното дерби ќе биде во четвртото коло

На 30 септември треба да започне новата сезона во најсилното кошаркарско првенство на Македонија, за кога се закажани дуелите од првото коло. Актуелниот првак МЗТ Скопје Аеродром ќе гостува кај Кожуф, а Работнички дома ќе игра против ТФТ.

По направениот комплетен распоред, јасно е дека дербито меѓу вечните ривали, МЗТ

Скопје Аеродром и Работнички ќе биде во рамките на четвртото коло, и тоа на 21 октомври. Домаќин ќе биде Работнички.

Распоред:

- Оглас -

Најнови вести