Првенец за Игуаин, Милан ремизираше против Калјари

Милан извлече само бод против Калјари по конечните 1-1 во четвртото коло од Серија А. „Росонерите“ се најдоа во незавидна ситуација уште при самиот старт на средбата, откако во четвртата минута Жоао Педро донесе предност да домаќините.

Поранешниот најдобар стрелец во Серија А, Гонзало Игуаин, во 56-тата минута го постигна својот првенец во дресот на Милан, со што го спаси тимот на Гатузо од пораз, односно донесе бод.

- Оглас -

Најнови вести