Прв, па пораз за Леброн Џејмс со ЛА Лејкерс (Видео)

Леброн Џејмс конечно заигра во дресот на Лос Анџелес лејкерс, но не пројде баш најдобро. Кралот го одигра првиот претсезонски дуел и за 15 минути поминати на терен даде девет поени. Денвер речиси во текот на целиот меч го контролираше резултатот и на крајот заслужено победи со 124:107 на мечот одигран во Сан Диего.

Освен овој меч, утрово се одиграа уште две средби од претсезонскиот дел во НБА-лигата. Бостон го победи Шарлот со 115:112, а Чикаго со 128:116 славеше против Њу Орлеанс.

 

- Оглас -

Најнови вести