Ретко има ваков ден на СП, на сите мечеви „веќе се знаат“ победниците

Втора фаза на Светското првенство во Полска и Шведска започнува денеска, а со тоа стартуваат и возбудувањата околу борбата за место во полуфиналето. Словенија и Исланд треба рутински да ја завршат работата против Иран и Зеленортските Острови, а и Франција е голем фаворит против Црна Гора.

Шведска атакува на победа против Унгарија, а Португалија треба да ја оправда фаворитската улога против Бразил. Полска е домаќин, но Шпанија е фаворит во меѓусебниот дуел.

Тука е и огромната понуда на ракометари и бројот на погодоци кои денеска треба да ги постигнат за да биде „плус или минус“.

- Оглас -

Најнови вести