Рио Фердинанд скокаше од радост после примениот гол на Манчестер сити (Видео)

Поранешниот англиски фудбалер, а сега ТВ коментатор, Рио Фердинанд, викаше колку што го држи гласот кога Винисиус постигна гол против англискиот првак Манчестер сити.

Фердинанд долго играше за Манчестер јунајтед и не сака градскиот ривал Сити да го види во финале на ЛШ. Погледнете ја неговата реакција при водството на Реал:

https://twitter.com/i/status/1656033182536351756

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести