Само што почна трката беше стопирана: Во Јапонија се „споија небото и земјата“ (Видео)

Трката за големата награда на Јапонија во Формула 1 шампионатот, е стопирана непосредно по нејзиниот стартот. Причина за стопирањето на трката е обилниот дожд кој почна да врне и едноставно формулите не беа во можност безбедно да возат.

https://twitter.com/i/status/1578986869240778753

Дури беше невозможно да се вози и со помош на Безбедносното возило, па сите болиди беа приморани да се вратат во боксот.

- Оглас -

Најнови вести