Се чека хет-трик со Квоти на денот, гигантите во ЛШ ќе испорачаат трета добивка по ред (Фото)

Новите Квоти на денот ќе бидат уникатни и се чека хет-трик, односно третпат по ред да бидат добитни, а ќе одлучуваат великаните на европскиот фудбал во три натпревари од Лигата на шампионите.

Завчера и вчера со Квотите на денот се остваруваа добивки во Sport Life, а денеска на менито се трилинг-дуели од Лигата на шампионите.

До хет-трик добитни Квоти на денот треба да се стигне преку три предлози, а првиот е дека Баерн Минхен ќе успее да му даде барем еден гол на Динамо во Киев во првото полувреме, или вкупно најмалку 3 на мечот.

За комбинацијата Т2 1+I&T2 3+ квотата е 2.30, а мечот ќе се игра од 18.45 часот.

Малку подоцна, од 21 часот ќе играат Барселона и Бенфика, а тука предлог е да одиграте 1-3I&1-3II со коефициент 1.95.

Во исто време ќе се игра и дербито во Лондон меѓу Челзи и Јувентус. Европскиот првак загуби во Торино со 1:0, а сега ќе мине без пораз на меч на кој двете екипи ќе ги тресат мрежите.

За таква комбинација 1Х&ГГ квотата е 2.50, а вкупниот коефициент за трите предлог-типови во Квоти на денот е 11.21 во Sport Life.

Натпреварите во понудата со Квоти на денот може да се комбинираат со сите игри од билтенот и дневниот додаток на Sport Life.

 

 

 

 

- Оглас -

Најнови вести