Се чекаат голови во Мадрид, почна неочекувано и со тепачка меѓу Лапорт и Модриќ (Видео)

Во Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“ повторно се очекува спектакл на реванш-мечот во Лигата на шампионите меѓу Реал и Манчестер сити, а почна сосема неочекувано, со тепачка меѓу Ајмерик Лапорт и Лука Модриќ.

Важноста на мечот е огромна, носи настап во финалето, а најнервозни на стартот се стперот на Манчестер сити и волшебникот од редовите на Реал.

И двајцата добија жолти картони во раната фаза на мечот, па ќе мора да внимаваат да не бидат исклучени.

Laporte smacked Modric in the face and then falls from soccer

Првиот дуел во Англија го доби Манчестер сити со 4:3, а вкупниот победник ќе игра со Ливерпул за титулата европски првак на 28 мај во Париз.

 

- Оглас -

Најнови вести