Се е исто како лани – Чудо во Лондон, резултатот е ист и стрелците се идентични (Видео)

Тотенхем прокоцка можност за победа во лондонското дерби против Кристал Палас, а тактиката на Жозе Мурињо денеска испадна погрешна.

Спарс поведоа со голот на Хари Кејн во 23. минута, а израмни Џефри Шлуп за чудесна реприза на мечот од ланското првенство.

И тогаш се беше исто, резултатот беше 1:1, а и стрелците беа исти и тоа по истиот редослед, но во различни минути од мечот.

И тогаш Кејн му донесе предност на Тотенхем во првото полувреме, а Шлуп израмни во вториот дел.

Денеска речиси се беше исто, а Кејн повторно му донесе предност на гостинот, но Титенхем не издржа.

Почнаа да се бранат по водечкиот гол и ризикот не им се исплатеше, па Шлуп повторно ги казни со гол во 81. минута.

Тотенхем промаши и шанса да биде сигурен лидер по 12, коло, а сега со 25 бода ќе очекува кикс на актуелниот шампион Ливерпул на дуелот со Фулам што ќе почне од 17.30 часот.