Се очекуваше голови ама првото полувреме меѓу Манчестер сити и Челзи е досадно како никогаш досега (ФОТО)

Манчестер сити и Челзи играт 0:0 по првото полувреме во дербито од 22-то коло од англиската Премиер лига.

Ова можеби е најдосадното прво полувреме кое некогаш го одиграле овие екипи. Домаќинот напаѓаше и имаше една добра шанса и тоа преку Грилиш во 40-та минута додека Челзи едноставно беше цело време во својата половина.

Воедно, ова е 50 натпревар меѓу овие две екипи во Премиер лигата и дефинитивно најдосадниот кој го играат. Второто полувреме не може да биде полошо од ова.

- Оглас -

Најнови вести