Седмица на денот – Играа петпати и двапати броеја до седум, а вкупно дадоа 28 гола

Естонците се мераклии за голови, а денеска вреди да се одигра 7+ на мечот од Втората естонска лига меѓу Левадија 21 и Вендра Варпус.

Мечот почнува во 18.30 часот, а коефициентот за седмица или повеќе голови во Sport Life е точно 6.

Младиот тим на Левадија, кој се натпреварува во популарната Есилига, е со третата најлоша одбрана и прими 19 гола на 11 натпревари, додека гостите се уште полоши во дефанзивата дури со 23 примени погодоци.

Што е најинтересно во меѓусебните дуели на овие две екипи, а досега ги имаше пет, двапати веќе имаше седмица, во 2016 година, кога вториот тим на Левадија победуваше со 6:1 и со 5:2.

На петте меѓусебни дуели, двете екипи искомбинираа дури 28 гола, што во просек е речиси шест по меч. Квотата за 7+ во Sport Life e 6 и, според нас, вреди да се одигра.

 

- Оглас -

Најнови вести