Вечерва се играат шест НБА-натпревари, и на сите шест фаворити се домашните екипи (Фото)

Ноќната НБА-програма содржи шест натпревари, а она што е интересно е тоа што на сите шест меча фаворити се домашните екипи. Според квотите во Sport Life, најголем фаворит е екипата на Минесота, која на свој паркет го пречекува составот на Портланд. Од друга страна, најнеизвесно се очекува на биде на мечот помеѓу ЛА лејкерс и Оклахома.

Квотата за победа на Езерџиите во Sport Life е 1.90, додека победата на Оклахома носи квота од 2.06.

Во Sport Life има богата понуда и за кошаркаркарите за најпопуларната игра „плус-минус“ поени. Комплетната понуда за НБА-натпреварите може да ја најдете на следниов ЛИНК.

- Оглас -

Најнови вести