Шишковски ќе брани против Азербејџан, Бабунски, Ашковски и Дориев се џокерите за победа

Селекторот Благоја Милевски направи доста измени во однос на стандардниот состав на Македонија и денеска од 14 часот против Азербејџан во стартната постава ќе бидат голманот Даме Шишковски, Давид Бабунски и Љупче Дориев како џокери за победа.

Ќе нема доста стандардни првотимци, но и со овој состав Македонија ќе оди на победа во последниот тест меч пред стартот на квалификациите за ЕП 2024 година.

 

- Оглас -

Најнови вести