Шок за Англија: Словачка поведе со 1:0 (Видео)

Репрезентацијата на Словачка поведе со 1:0 против Англија во меч од осминафиналето на ЕП.

Голгетерот на Славија Прага Иван Шранц во 25 минута донесе радост за фановите на Словачка. Тој искусно ја погоди мрежата на Пикфорд по асистенција на Стрелец. За Штранц ова е трет гол на ова ЕП.

- Оглас -

Најнови вести