Шварцман направи чудо во првиот сет, па го елиминира Штруф

Аргентинецот, кој е рангиран како 10-ти носител, се спаси од негатива од 1:5 во првиот сет и потоа со победа од 3:0 се пласира во четвртфиналето на Ролан Гарос.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *