Сиромашно мадридско дерби – Реал и Атлетико ремизираа без голови

Реал Мадрид и Атлетико Мадрид одиграа сиромашно реми од 0-0 на „Сантијаго Бернабеу“ во рамките од седмото коло во Ла Лига. Двете екипи не ги искористија своите шанси, чуварите на мрежа вечерва беа на ниво на задачата.

Најдобрата шанса ја имаше Антоан Гриезман во 18-тата минута од мечот, но Куртоа со фантастична одбрана  спречи сигурен гол. По ова коло Реал се израмнија со Барселона по бројот на бодови, и двата тима имаат по 14, Севилја е на третото место со 13 бода, Атлетико има еден помалку.

- Оглас -

Најнови вести