Сите молчат и го слушаат капитенот Мбапе (Видео)

Фудбалската репрезентација на Франција на стартот од Квалификациите за ЕВРО 2024 на домашен терен ја декласира селекцијата на Холандија со 4-0. Капитен на овој натпревар беше Килијан Мбапе, кој според видеото кое го објави Фудбалската федерација на Франција, сериозно си ја сфатил новата улога и на полувремето им држеше говор на соиграчите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести