Со „пеесче“ си доби над 3.500 евра, од кои 1.000 евра се благодарение на Летниот бонус

Со мала уплата, до голема добивка е најголемиот ќеф за секој обложувач. Тој ќеф викендов го почувствуваа по еден играч од Тетово и Неготино во обложувалниците на Sport Life.

Мајсторот на неделата е од Тетово, каде што само со 50 вложени денари, има добивка од 221.345 денари. Одиграни се 12 натпревари, па со тоа е фатен и дел од бонусот „Лето на 500“, па добивката е зголемена за 40 отсто, што донело плус од 63.241 денари на крајната добивка.  Летниот бонус во Sport Life трае до 30 септември, а максимално може да добиете неверојатни 500 отсто од добивката.

КОГА СРЕЌА ГО СЛЕДИ ТИКЕТОТ, ГОЛОВИ ПАЃААТ КОГА Е НАЈПОТРЕБНО

Мечеви од најатрактивните првенства има на среќниот тетовски тикет. Арсенал даде гол во 85-тата минута за 2:1 против Вест хем и добитни 3+. Рајо Вајекано во второто полувреме направи пресврт против Сабадел, а погодокот за „кец“ е постигнат во 88-мата минута.

Сошо во второто полувреме се спасуваше од пораз против Родез и на крајот стигна до 2:2 за 1Х&2-5, а Борусија Дортмунд си победи со 3:0, таман за да е 1&3+.

ВО НЕГОТИНО САМО ОД БОНУСОТ ИМА 1.100 ЕВРА

Среќни 13 меча одбрал обложувач во Неготино и на крајот со 100 вложени денари, има добивка од 204.431 денари. Благодарение на одиграните 13 дуели, добивката на овој тикет е зголемена со бонус од 48 отсто, па само од акциската понуда „Лето на 500%“, на добивката има 66.301 денари.

Погодени се победите на Лестер, Бетис, Розенборг, Лајпциг, Јувентус…Марсеј и Лил во второто полувреме дадоа по еден гол за конечни 1:1 и добитно ГГ, а без проблеми ГГ излезе дуелот Нант – Сент Етјен (2:2). Брајтон со голот во 83-тата минута за 3:0 на гости кај Њукасл беше доволно за 3+, а три гола уште во првото полувреме имаше на дуелот Базел – Вадуз.

Драмата е на дуелот Спарта Прага – Злин, кој требаше да биде 3+. До 88-мата минута беше 1:1, кога беше досуден пенал за домаќините. Гостинскиот голман одбрани, но во продолжение на акцијата еден од играчите на Злин си даде автогол за водство на Спарта од 2:1. На крајот домаќините дадоа и трет гол за 3:1 и сигурен тип 3+.