Спектакл во Швајцарија: Супер атрактивниот велеслалом во Аделбоден го следат над 50 илјади навивачи (ВИДЕО)

Над 50 илјади навивачи се присутни на стазата во Аделбоден, Швајцарија каде што денеска се вози атрактивниот велеслалом.

И покрај екот на Омикрон варијацијата на Ковид-19 Швајцарците уште еднаш покажаа дека се друга димензија, барем за остатокот од светот. Сите навивачи се со примени две дози на вакцина, а организацијата е перфектна.

По првото возење води домашниот натпреварувач Марко Одермарт, додека второто е закажано за 13:30 часот.

- Оглас -

Најнови вести