Спектакуларен камбек на Лос Анџелес лејкерс, негативата од 25 поени ја стопија за помалку од полчас (Видео)

Лос Анџелес лејкерс приредија ново кошаркарско шоу во НБА-лигата и предводени од Леброн Џејмс анулираа негатива од 25 поени што ја имаа на полувремето против Портланд трејлблејзерс и победија со 121:112.

Еден од најголемите пресврти сезонава во НБА го предводеше Кралот Џејмс со 37 поени, а имаше и 11 скока и 4 асистенции.

Извонредна партија одигра и центарот Томас Брајант со 31 поен и 14 скока.

На прагот на уште поголем подвиг беа Мемфис гризлис, но сепак загубија од Феникс санс во драматичен финиш со 112:110.

Мечките губеа со 29 поени разлика, 72:43 во текот на третиот период и за малку ќе приредеа уште поспектакуларен пресврт од Лејкерс.

Во финишот на таа четвртина, Заире Вилијамс постигна фантастична тројка со удар од кош на кош.

Резултати: Торонто репторс – Њујорк никс 125:116, Денвер нагетс – Оклахома сити тандер 99:101, Феникс санс – Мемфис гризлис 112:110, Голден стејт вориорс – Брукли нетс 116:120, Портланд трејлблејзерс – Лос Анџелес лејкерс 112:121.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести