Специјал на Sport Life: Левандовски и Хименес фаворити за стрелци на првиот гол од 17 часот, Мбапе за вечер (Фото)

Богатата понуда во Специјалнинот сингл нуди безброј игри и за последните два меча на денешната програма на фудбалскиот Мундијал во Катар.

Роберт Левандовски е главен кандидат за прв стрелец на мечот Мексико – Полска од 17 часот со квота од 2.70, а ако верувате дека Мексиканците први ќе дадат гол, во понудата го Раул Хименез со квота 3.20. Зад Леви и Раул се довчерашните соиграчи од Наполи, Милик и Лозано, со квоти од 3.75.

Во понудата на Sport Life има уште многу други игри, а можете да се обложувате на почетен удар, на удари кон голот, корнери, картони, пенали…

 

И тука има уште многу интересни игри, може да се обложувате и на време на првиот погодок, во кој интервал каков ќе биде резултатот, прв пенал, прв корнер, прв црвен картон и уште многу игри. Што ќе се случи прво, а во понудата опции се: Аут, Фаул, Гол-аут, Корнер, Офсајд или Гол.

За крај на денот со четири Специјални синглови на Sport Life е богатата понуда за мечот меѓу Франција и Австралија, а тука, барем кај стрелците, треба да царува Килијан Мбапе.

Ако најскапиот играч на светот прв даде гол, тогаш имате убав ќар помножен со квота 3.70 на вашата уплата ако одиграте сингл.

Има опција да одиграте и неколку стрелци, па може да се размисли за погодоци и на Жиру, Гризман, Турам и можеби и за некој фудбалер на Австралија. Посебно добра изгледа понудата за победа на Франција и стрелец во кој било период од мечот да биде Мбапе, а таа варијанта е со квота 2.00.

- Оглас -

Најнови вести