Специјален сингл за Челзи – Дортмунд: Фаворити за прв стрелец на мечот се фудбалери на Челзи (Фото)

Нестандардните игри за обложување кои ги нуди Sport Life во својот Специјален сингл, како и секогаш, и денеска за мечот Челзи – Борусија Дортмунд, нудат многу опции и убави квоти за интересни игри.

Може да се обложите кој фудбалер ќе биде прв стрелец, а во понудата, најмали се квотите за домашни играчи. Истотака, може да се обложите и на стрелец било кога во текот на средбата во регуларните 90 минути.

Се нудат и опции да погодувате кој тим ќе има почетен удар, прв аут, прв корнер, последен корнер, прв и последен жолт картон, дали ќе има тим без жолт картон, прва замена.

Може да се погодува колку корнери ќе има во првото полувреме, колку корнери ќе има во текот на целиот меч (во регуларните 90 минути, не и 120 ако има продолженија), за секој тим посебно колку корнери ќе изведе, кој тим колку жолти картони ќе добие, а може да се обложите и на фаули и офсајди, како и шутеѕви на гол и шутеви во рамки на головите.

Само во Специјалниот сингл се и комбинациите на победник со кој играч ќе биде стрелец, прв пенал, прв црвен картони, играч од кој тим би добил исклучување, комбинација на пенал со црвен картон.

Ако не ви се чека до крај, тука се и варијантите да одиграте единица, икс или двојка како исход во првите 15, 30 и 60 минути од мечот. Може да погодувате и на каков начин ќе падне првиот гол, и во кој период ќе падне првиот гол.

- Оглас -

Најнови вести