Sport Life нуди фантастични квоти и граници за голови на македонските ракометари (ФОТО)

Како и секогаш, на секое големо ракометно натпреварување од Sport Life се се грижат за да ни обезбедат максимална забава.

Така, за денешната средба на Македонија и Црна Гора, но и за сите останати ракометни дуели од Европското првенство ни нудат неверојатно голем број на игри со кои што натпреварите ќе бидат уште повозбудливи.

Ние ќе ги потенцираме границите за голови и квотите кои што се навистина одлични за играње.

Цветан Кузмановски има „граница“ од 4.5 погодоци а за да има најмалку пет гола квотата е 1.85. Идентична е и границата за Филип Кузмановски, но, неговата квота за плус е 1.80.

Пикерите Жарко Пешевски и Стојанче Стоилов се на квота од 1.90 за да постигнат по најмалку три гола.

Целата ракометна понуда за обложување можете да ја погледнете на сајтот на Sport Life.

- Оглас -

Најнови вести