Стампедо на влезот на стадионот во Камерун, неофицијално има и седуммина мртви (Видео)

За време на контроверзниот меч Камерун – Коморски Острови се случувал вистински хаос на влезовите на стадионот „Олембе“ во Јаунде. Во обид да влезат на стадион, имало човечко стампедо во кое биле изгазени мажи и деца, а неофицијално има и седуммина мртви и десетици повредени.

Засега нема потврда за починати, но фотографии и снимки потврдуваат дека имало инциденти и луѓе кои лежат на земја и бараат помош.

- Оглас -

Најнови вести