Станува опасно за кариерата на Кајри Ирвинг – Мрежичките не му дозволуваат да тренира и да игра додека не се вакцинира

Еден од најдобрите бекови одбива да се вакцинира и требаше да не игра за Бруклин нетс на домашните натпревари, но сега е во ситуација и да биде отпуштен од НБА-тимот.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *