Судиите го поништија најневеројатниот кош на сите времиња (Видео)

Кошарката е возбудлив спорт во кој никогаш нема крај на изненадувањата, особено кога ќе се случи нешто чудно, како ова пред некој ден во Аргентина.

На мечот помеѓу Обера и Сан Исидро, со последниот звук на сирената беше постигнат неверојатен кош, но правилата се такви што тројката мораше да биде поништена. Ако кошот беше валиден, ќе беше потег за кој ќе се зборуваше со децении. „Проблемот“ е што топката пред да влезе во кошот, падна на земја.

- Оглас -

Најнови вести