Супер тип со трилинг спортови до супер џокери за поголеми добивки во Sport Life (Фото)

Супер типот на Sport Life нуди интересен избор на 16 натпревари со специјални коефициенти од три спорта – фудбал, хокеј на мраз и ракомет.

Во фокусот се фудбалските мечеви од Лигата на нациите, се игра петтото претпоследно коло, па се крои и распоредот на табелите и се игра за прво место во групите или да се избегне испаѓање од Сегментот А, Б и Ц.

Почетокот на понудата е со хокеј на мраз од 14.30 часот, со мечот меѓу Сибир Новосибирск и Автомобилист во КХЛ-лигата, а потоа од 16 часот веќе почнуваат и фудбалските натптревари со мечот меѓу Казахстан и Белорусија.

Има и ракометни натпревари од Лигата на шампионите, а понудата завршува со големото дерби меѓу Барселона и Ломза Кјелце.

Понудата со Супер типот на Sport Life e одлична, а ваш избор е да одберете вистински џокер за поголеми добивки.

 

- Оглас -

Најнови вести