Супер типот нуди нови супер квоти, а во фокусот се денешните најдобри средби од фудбалот и кошарката

Денешниот Супер тип од редовната понуда на Sport Life носи нови 16 натпревари.

Сосема очекувано е дека во фокусот денеска ќе бидат натпреварите од Лигата на Европа, како и кошаркарската Евролига.

Но, да одиме со првиот меч кој е закажан од 12:30 часот, а ќе се сретнат Џулијан Ленц и Лука Нарди на челинџ тенискиот турнир во Бари, Италија.

Квотата за победа на Нарди е навистина одлична и изнесува 1.80.

Тука се неколку интересни средби од Евролигата, а најголемо внимание привлекува дуелот меѓу Фенербахче и Анадолу Ефес, каде што гостинска победа е вреднувана со квота од 1.70.

Исто така во понудата ги има и мечот меѓу ЦСКА Москва и Баерн Минхен, каде што за кецот е 1.32, како и Панатинаикос против Зенит, каде што гостите се фаворити и имаат квота од 1.57.

Лигата на Европа сигурно дека ќе привлече голем интерес, а најинтересно ќе биде на дуелот меѓу Олимпијакос и Фенербахче.

За победа на домаќините понуден е коефициент од 1.85. Победа на гостувањето на Вест хем кај Рапид Виена е вреднувана со квота со 1.75.

Целата денешна понуда за обложување можете да ја пронајдете на сајтот на Sport Life.

- Оглас -

Најнови вести