Таман е – Канаѓаните се најдобри во Канада, најтрофејните конечно ќе ја видат „Америка“ во НХЛ-плејофот (Видео)

Монтреал канедијанс го декласира Винипег со 4:0 и во полуфиналето на плејофот во НХЛ-лигата ќе игра со победникот од серијата меѓу Колорадо и Вегас.

Слични вести...