Тениската сезона грми, има дури 10 натпревари со топ квоти во Супер типот на Sport Life (Фото)

Тенисот доминира во овој дел од сезоната и како загревање за Вимблдон се играат натпревари на турнирите на трева, што се исклучително интересни.

Ги има точно 10 и во понудата на Sport Life со новиот Супер тип, а во комбинација има вкупно 16 меча со специјални коефициенти.

Покрај десетте тениски ,кои почнуваат од 12 часот, има и фудбалски натпревари и две кошаркарски финалиња.

Едното е популарното Ел Класико меѓу Реал Мадрид и Барселона за титулата шампион на Шпанија, а второто е германското финале во плејофот за пехарот меѓу Алба Берлин и Баерн Минхен.

 

- Оглас -

Најнови вести