Тенискиот свет во тага, почина човек кој во иста година ги има освоено и Ролан Гарос и Вимблдон

Некогашниот светски рекет број 1 го паметат како мрзелив и елегантен шампион.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *