Тенисот доминира во Супер типот, но зголемени се и квотите на мечевите од ЕП

Тениска доминација во понудата на денешниот Супер тип, но, секако има доволно и од фудбалот. Тука се вчерашните натпревари од Европското првенство, каде понудени се зголемени квоти на Шпанија, но и на „дербито“ меѓу Хрватска и Италија каде сигурно нема да има калкулации.

Понудата од Супер типот стартува со тенискиот дуел меѓу Нарди и Хиџиката напладне, а во истиот термин се уште неколку тениски мечеви.

Преминот на фудбалска понуда е со натпреварот Остерс – Хелсингборг од 19 часот, а потоа фокусот се префрлува на мечевите од Европското првенство. За крај, понуда и од Копа Америка и од бразилскиот фудбал.

 

 

 

- Оглас -

Најнови вести