ТФТ Скопје му беше сериозен ривал на Работнички, сензација во купот приреди ФМП Академија

Најтрофејниот македонски клуб едвај го победи ривалот од Скопје со 66:62, а испадна најдобриот тим во Првата лига

Слични вести...