Тргна арапскиот воз во Њукасл: Трипие официјално е нов член на Чавките! (Видео)

Десниот бек Киеран Трипие е нов член на Њукасл, и тој е првото засилување за клубот во „новата ера“ откако сопственици станаа супер богати Саудијци кои планираат да потрошат многу пари за засилувања.

Англискиот репрезентативец кој доаѓа од Атлетико Мадрид, е прво од повеќето најавени засилување во играчкиот кадар на Чавките. Договорот со Њукасл му е на две и пол години.

Тренер во Њукасл ќе му биде Еди Хаув, кој го тренираше Трипие и пред десет години во Барнли.

- Оглас -

Најнови вести