Вардарецот Анте Кудуз потпиша за Динамо Букурешт

Романски Динамо Букурешт вечерва се пофали дека го вратиле во своите редови хрватскиот интернационалец Анте Кудуз, кој досега сезонава настапуваше за скопскиот клуб Вардар 1961.

Бекот Кудуз не ги оправда очекувањата, а по доаѓањето на новиот тренер Давид Дејвис, стана прекуброен во редовите на Црвено-црните и оди во тим во кој е некогашниот вардарец Кристијан Дисингер.

- Оглас -

Најнови вести