Вчера му скандираа 19 илјади навивачи на кошарка, Митрогол дополнително ги запали со изјава за Бразил (Видео)

Александар Митровиќ е голем миленик на навивачите на Партизан и вчера на фудбалскиот херој на Србија му скандираа над 19 илјади грла на кошаркарски меч од Евролигата меѓу „црно-белите“ и Макаби.

Over 19,000 basketball fans singing for Aleksandar Mitrovic in Belgrade’s Stark Arena tonight. from soccer

Митровиќ со клучен гол против Портигалија во последните моментни од квалификациите ја однесе Србија на Светското првенство, каде Орлите се во тешка група со Бразил, Камерун и Швајцарија, но популарниот Митрогол не се плаши од никого.

„Ич не се секирам за Бразилците, или за било кој друг. Имаат ли крилја? Знаат ли ад летаат? Не ме интересираат и оваа генерација си ја гледа само својата игра, не интересира како ќе игра Србија и ништо друго“ рече шпицот на Фулам и на селекцијата на Орлите.

Тој моментно е повреден, но вели дека сигурно ќе биде фит уште за првиот меч на Србија, токму против Бразил на 24. ноември.

 

- Оглас -

Најнови вести