Вердер против Хајденхајм – Почнува двомечот за последниот билет во Бундеслигата

Стандардно, за пополнување на последното место во најсилната германска лига се игра бараж, а првиот дел е вечерва, на стадионот „Везер“ од 20.30 часот.

Слични вести...