Вкупната квота од 65.5 е магнет да се одиграат петте квоти на денот во Sport Life (Фото)

Квотите на денот се секојдневна стандардна рубрика во понудата на обложувалницата Sport Life, а денешните пет предлози кои се нудат, носат вкупен коефициент од 65.5.

Првиот предлог е да одиграте дека Монако ќе ја победи Троа и притоа дека во двете полувремиња ќе има гол. Квотата во Sport Life за оваа игра е 2.35.

Ако верувате дека Ајакс ќе даде три или повеќе голови против НЕК Најмеген, а од тие голови барем еден ќе биде во првото полувреме, тогаш уплатете, квотата за оваа комбинација е 2.15.

За дербито Ливерпул – Манчестер јунајтед, квотата на денот е 2.35, и тоа за играта дека домашните нема да загубат, но дека и двата тима ќе дадат гол.

Рома да не загуби дома од Јувентус, во меч со 2-5 голови, е комбинацијата која се предлага како четврта квота на денот во Sport Life, а квотата е 2.30.

Последната петта квота е и најголема, 2.40, а прилично реално е остварлива. Треба само Реал Мадрид да победи на гости кај Бетис и да падне гол во првото полувреме, без разлика во чија мрежа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести