Во Бундеслигата е најсигурниот меч, конечно ќе има радост и на „Олд Трафорд“

3613 Аталанта – Салернитана (20:45 ч.)

Атланта дефинитивно е во криза, што покажува и фактот дека има само една победа во последните пет кола. Во сите овие пет меча, Атланта игра во комбинација гол-гол 3+, што значи дека е богато со погодоци.

Салернитана грчевито се бори за опстанок, а тимот прави чуда и има три победи по ред, па сега опстанокот и не е само илузија. Во една ваква ситуација, погодоците се гарантирани.

Предлог тип: ГГ3+ (2.08)

 

1102 Манчестер јунајтед – Брентфорд (21 ч.)

Манчестер има очајна сезона и нема да игра во Лигата на шампиони следната сезона, а ако продолжи да не победува, може да извизат и од Лигата на Европа. Во последните девет кола, Манчестер има само две победи во Премиер лигата, додека Брентфорд игра одлично и во последните четири кола освои 10 од можните 12 бодови.

Есеноска, Црвените ѓаволи победија со 3:1 на гости и едноставно сега е време повторно Манчестер да донесе радост на фановите на „Олд Трафорд“.

Предлог тип: 1 (1.71)

 

1809 Баер Леверкузен – Ајнтрахт Франкфурт (20:30 ч.)

Домаќинот не смее да си дозволи луксуз да не ги освои трите бода, затоа што се во трка за место кое води во Лигата на шампиони. Ајнтрахт е далеку на 10-тото место со пет кола без победа во Бундеслигата, но екипата од Франкфурт е дел од полуфиналето од Лигата на Европа.

Ајнтрахт во четврток на свој терен ќе го игра реваншот против Вест хем во полуфиналето од Лигата на Европа што е многу побитен меч за нив, па Баер лесно треба да победи вечерва.

Предлог тип: 1-1 (2.01)

 

13010 Хетафе – Бетис (21 ч.)

Бетис го освои Купот на Шпанија и веќе има одлична сезона, но сигурно ќе сакаат да ја крунисаат со пласман во Лигата на шампиони. Хетафе уште се нема спасено од испаѓање, па сигурно домаќините ќе се обидат да стигнат до бодови.

Традицијата вели дека шест од последните осум меѓусебни дуели завршиле со не повеќе од два гола, а Хетафе е познат како тим кој игра дефанзивно, па сигурно и сега нема да има многу погодоци.

Предлог тип: 0-1 I & 0-1 II (2.02)

 

1022 Фулам – Лутон (18:15 ч.)

Фулам откако обезбеди враќање во Премиер лигата, тимот се опушти, па има само една победа во последните пет кола. Лутон се бори да остане на позиција која може да го однесе во Премиер лигата, па сигурно гостите ќе се обидат да останат непоразени.

Фулам чека да се израдува најубилејниот 100-ти погодок сезонава, па сигурно може ова да биде дуел со повеќе погодоци.

Предлог тип: 1-3 I & 1-3 II (1.87)

 

- Оглас -

Најнови вести