Во Серија А домашните екипи ќе доминираат, со Супер типот можете да одиграте и хокеј и тенис со специјални коефициенти (Фото)

Супер типот на Sport Life повторно нуди интересни комбинации од 16 натпревари од различни спортови, а сите коефициенти се специјални и зголемени во однос на стандардната понуда.

За фановите на фудбалот вниманието ќе го привлечат трите дуели од Серија А што се во понудата. Домаќините Сампдорија против Калјари, Лацио со Емполи и Сасуоло против Џенова се фаворити, па можеби некој од овие дуели ќе се најде на вашите тикети како специјален џокер за поголема добивка во Sport Life.

Тениската сезона веќе почна, се очекува старт на првиот гренслем, во Мелбурн каде стандардно се игра Австралија опен, па како загревање во Супер типот има и неколку тениски натпревари.

Хокејот е секогаш во фокусот во зимскиот период, а можете да одиграте натпревари од европските лиги, или од НХЛ, сите со поголеми коефициенти од стандардните.

- Оглас -

Најнови вести