Во Специјалниот сингл има квота 16 за резултатот да биде најчестиот кога играат Манчестер против тренерот Пелегрини!

Манчестер јунајтед се изнаигра сезонава во Лига Европа против шпански клубови, после Реал Сосиедад и Барселона, на ред е Бетис во првиот дуел од осминафиналето.

И за овој меч, обложувалницата Sport Life подготви Специјален сингл со огромен број на игри и разни опции за обложување. Од оние нестандардни игри кои не се во редовната класична фудбалска понуда, може да се обложите на прв стрелец и стрелец на гол било кога во текот на мечот.

Главни фаворити за откривање на резултатот се Рашфорд, Вегхорст, Фернандеш, Антони, Гарначо и Санчо од Манчестер, додека кај Бетис најреално е гол да даде Борха Иглесијас.

Ако мислите дека мечот ќе заврши 0-0, тогаш уплатете, во Sport Life добивате квота од 16.0. Тренерот на Бетис, Мануел Пелегрини, додека седеше на клупата на Вилјареал, има четири дуели против Јунајтед и сите четири меча завршија со резултат 0-0. Пелегрини е екс тренер и на Манчестер сити, па добро знае како е да се игра во Манчестер.

Тука се и другите игри како почетен удар, корнери, картони, прва измена, време на прв гол, начин на прв гол, резултат во интервали, пенали, црвени картони, удари на гол, офсајди, фаули, итн.

- Оглас -

Најнови вести