Втор гол на Адеми во Кина: кога тој погодува, неговиот тим победува (Видео)

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми, со денешниот свој гол ја најави победата на Пекинг Гуоан против Чингдао од 2-0.

За Адеми ова е втор погодок во кинеската лига, првиот го постигна на 15-ти мај, а и двата беа среќни за екипата бидејќи Пекинг победува кога популарниот Ари дава гол.

- Оглас -

Најнови вести