Зголемени квоти на фудбал и тенис во Супер типот на Sport Life (Фото)

Фудбалски и тениски натпревари се дел од понудата со зголемени квоти на Sport Life, Супер типот. Десет од 16-те натпревари се од фудбалот, додека останатите се од тенисот, или вкупно 56 игри со зголемени квоти за зголемени добивки на вашите тикети.

Првите шест натпревари од понудата се од тенисот, а се играат во период од 13 до 17:30 часот. Првиот фудбалски натпревар започнува во 18 часот, а мечевите се од првенствата на Полска, Германија, Данска, Ирска, Италија, Шпанија и Франција.

Дел од понудата на Супер типот се и натпреварите кои денес привлекуваат најголемо внимание, а тоа се дуелите од топ-5 лигите. Во Серија А играат Фрозиноне – Интер, во шпанската Ла Лига се среќаваат Алавес и Жирона, додека во германсата Бундеслига на програмата е мечот Аугсбург – Штутгарт.

- Оглас -

Најнови вести