Жестока навивачка пресметка со шипки и стапови во Бразил, има и еден починат (Видео)

Еден 20-годишен навивач е мртов откако им подлегнал на повредите здобиени во тепачката која се случи во Сао Пауло помеѓу навивачите на клубовите Коринтијанс и Сантос по победата на Коринтијанс од 4-0.

Двата тима имаат црно-бели дресови, но хулиганите знаеја кој против кого треба да се тепа, а во насилството користеа стапови и метални прачки. Полицијата релативно брзо дошла на местото на настанот, приведени се 70 лица, а, за жал, има и едно починато момче.

- Оглас -

Најнови вести