Ѕвездениот Бруклин нетс се распаѓа, Дурант стави лајк на објава дека Харден сака да си оди

Постојаните најави дека Џејмс Харден сака да го напушти Бруклин нетс и да замине во Филаделфија 76-ерс изгледа му дојдоа преку глава на неговиот соиграч Кевин Дурант.

Иако Дурант неодамна изјави дека сака Харден да остане во Нетс, сепак, веројатно се премислил и сега ја поддржува желбата на клупскиот колега за разделба. Преодниот рок во НБА завршува доцна вечерва и ова е последна шанса за реализација на трампа со која Брадата би заминал во Филаделфија.

- Оглас -

Најнови вести