Бостон сака реприза против најтрофејниот тим во НХЛ

Ноќеска ќе има нов класик на две екипи што ја основаа НХЛ лигата, а Бостон е голем фаворит со шест победи по ред, против Монтреал, кој има 7 порази во низа

Слични вести...