Синовите на Шекил О’Нил и Леброн Џејмс играат за ист тим

Средношколскиот тим на Санта Моника ќе биде во центарот на вниманието

Шекил О’Нил и Леброн Џејмс дефинитивно се меѓу најдобрите кошаркари во историјата на НБА лигата. Тешкиот центар О’Нил веќе е во пензија, додека Џејмс во новата сезона ќе игра за Лос Анџелес Лејкерс.

Двајцата кошаркари имаат свои наследници, а интересно е што во новата средношколска сезона, екипата на Санта Моника во своите редови ќе ги има синовите на Шекил и Леброн. Шакир О’Нил е 15-годишен кошаркар, додека Леброн Џејмс Џуниор има 14 години и е наследникот на ѕвездата која уште блеска.

На двајцата тинејџери им се предвидуваат блескави кариери и се очекува за неколку години тие да бидат главни во НБА лигата. Шакир има помош бидејќи го тренира и Коби Брајант, додека Леброн самиот се вложува и се обидува од синот да направи негов вистински наследник.

- Оглас -

Најнови вести