Адеми е во одлично расположение: Покажавме како се игра фудбал

Аријан Адеми не чувствува последици од повредата, а одигра одлично во Брисел, против Андерлехт, во новата победа на Динамо Загреб во Лигата на Европа.

Шампионот на Хрватска лесно ги гази противниците и има две победи по две кола во својата група. Против Андерлехт славеше со 2-0, неочекувано лесно и му дозволи на противникот само еднаш да шутне кон голот што го бранеше Ливаковиќ.

„Ѝ покажавме на вистинска европска екипа како се игра фудбал. Мораме секој меч да го играме како овој во Брисел. Со почит кон противникот, но секогаш без страв“, вели Адеми.

Тој е борец без мана и како вистински капитен го предводеше Динамо до уште еден успешен европски поход и во Брисел. Сега на ред е Македонија, Адеми е потполно подготвен по повредата и со нетрпение ги очекува натпреварите со Лихтенштајн и Ерменија на 13-ти и на 16-ти октомври во Лигата на нациите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести