„Адидас“ со најдобра реклама за СП, репрезентативната кариера на Меси во 32 секунди (Видео)

Германскиот производител на спортска опрема „Адидас“, се гордее со тоа што е спонзор на аргентинската фудбалска икона Лионел Меси, па направија интересна реклама во пресрет на Светското првенство во Катар.

Меси следниот месец ќе ја има најверојатно последната шанса да се закити со светска титула.

Во рекламата, Меси се појавува во пет различни изданија, од неговиот изгледа во 2006 година кога првпат играше на Мундијал, до денеска.

„Кој е подобар од Лео Меси? Пет Месиевци“ – порачаа од Адидас.

- Оглас -

Најнови вести